Direct contact

Neem gerust contact met ons op, wij staan met plezier voor u klaar.

Algemeen
0346 – 250 171
Fondsbeleggen
0346 – 264 664
Leningbeheer
0346 – 796 154

Bedrijfspand aankopen om te verhuren? Dit is wat u als ondernemer moet weten

Wilt u uw eigen bedrijfspand verhuren of een nieuw bedrijfspand aankopen met het doel om deze te verhuren? Dan is het belangrijk om te weten wat hierbij komt kijken. Denk aan het opstellen van een huurcontract en het voldoen aan energielabel-eisen. Dit artikel zet de belangrijkste zaken voor u op een rij, inclusief aandachtspunten van de Belastingdienst én de juiste financieringsvorm.

Een bedrijfspand verhuren: voor eigen gebruik of zakelijk rendement?

Het verhuren van een bedrijfspand is een populaire strategie onder ondernemers die vastgoed zakelijk willen inzetten. Dit kan op verschillende manieren: u kunt het pand verhuren aan uw eigen bv, aan uw vof of aan een derde partij. Elke situatie heeft zijn eigen juridische en fiscale aandachtspunten. 

Een bedrijfspand verhuren aan uw eigen bv

Veel ondernemers hebben in privé een bedrijfspand aangekocht en verhuren dit aan hun eigen bv. Deze constructie biedt flexibiliteit: als eigenaar ontvangt u huurinkomsten en uw bv heeft een zakelijke huur locatie. De huuropbrengsten die u in privé ontvangt, worden in box 1 belast als u het pand tot het ondernemingsvermogen rekent. Is het pand privévermogen? Dan valt deze doorgaans in box 3. 

De Belastingdienst kijkt kritisch naar de hoogte van de gestelde huur. Deze moet immers marktconform zijn. Een correcte waardering en marktconforme huurprijs zijn daarom cruciaal. Het is verstandig u te laten adviseren door een financieel adviseur of fiscalist. 

Een bedrijfspand verhuren aan uw eigen vof

Bij een vennootschap onder firma (vof) verhuren firmanten onroerend goed, zoals een bedrijfspand, aan hun eigen vof. Omdat de firmanten zowel eigenaar als huurder zijn (via de vof), is het fiscale onderscheid subtieler. In dit geval telt het pand onder het ondernemingsvermogen en wordt belast in box 1.

De huur wordt gezien als interne verrekening en wordt door de Belastingdienst als kostenpost voor de vof gezien. De inkomsten belanden bij de firmant als winst uit onderneming.

Een bedrijfspand verhuren aan derden

Wilt u een bedrijfspand verhuren aan derden? Dan valt het bedrijfspand in de meeste gevallen onder box 3, tenzij u het pand actief beheert of ontwikkelt. In dat geval kan de Belastingdienst dit als resultaat uit overige werkzaamheden (box 1) aanmerken.

Indien u uw bedrijfspand aan derden verhuurt, blijven de huurinkomsten in box 3 onbelast. U betaalt wel vermogensrendementsheffing over de waarde van het pand (minus de eventuele hypotheekschuld). 

De juiste financiering voor het verhuren van een bedrijfspand

Om een bedrijfspand voor de verhuur aan te kopen, is een passende financiering nodig. De Ondernemershypotheek van Mogelijk is af te sluiten voor het verhuren van zakelijk onroerend goed, waaronder bedrijfspanden. 

Veel ondernemers denken een Verhuurhypotheek nodig te hebben, maar deze is enkel geschikt voor het verhuren van appartementen, woonhuizen en mixed-use objecten waarbij het commerciële gedeelte niet meer dan 60% bedraagt). 

Wilt u een zakelijke hypotheek afsluiten? Op onze website kunt u een vrijblijvende quickscan indienen. Binnen twee werkdagen laten we u de haalbaarheid van de financieringsaanvraag weten. 

U kunt ook gebruik maken van onze rekenmodule, waarbij u een indicatie krijgt van de maandlasten van een zakelijke hypotheek. 

Bedrijfspand verhuren en de Belastindienst: wat zegt de fiscus?

De Belastingdienst maakt bij de beoordeling van verhuurconstructies onderscheid op basis van:

  • Eigendom: privé of zakelijk
  • Gebruik: eigen bv, vof of een derde partij
  • Beheer: actief of passief

Aan wie u uw bedrijfspand verhuurt, bepaalt hoe u belast wordt. Als u uw bedrijfspand aan uw vof of bv verhuurt, wordt u doorgaans in box 1 belast. Indien u uw bedrijfspand aan derden verhuurt, wordt de waarde van het pand (min de hypotheekschuld) meegerekend in box 3 en betaalt u vermogensrendementsheffing over uw vermogen dat boven de grens van het heffingsvrije vermogen uitkomt. 

Denkt u erover na om een bedrijfspand te verhuren? Win dan altijd advies van een specialist in. 


Terug naar overzicht