Sinds 8 juni is Fonds 20 open van het Mogelijk Zakelijke Hypotheken Fonds. En we hebben goed nieuws want voor het eerst kunnen investeerders meedoen vanaf € 25.000. Tot nu toe lag de instap op € 100.000.
"We kregen geregeld de vraag of investeren bij ons ook mogelijk is met een kleiner bedrag," vertelt Manager Fonds & Vermogensopbouw Miranda Landkroon-Wiegmans. "Achter de schermen hebben we hieraan gewerkt en nu kunnen we dus daadwerkelijk gehoor aan geven.”
Hetzelfde fonds, een lagere drempel
“Aan het fonds zelf verandert weinig”, vertelt Miranda. “Investeerders leggen geld in en vanuit het fonds wordt, net als bij de andere fondsen, opnieuw een brede portefeuille van zakelijk vastgoed gefinancierd. De nadruk ligt op Nederlands vastgoed en aanvullend vastgoed in België, Duitsland, Curaçao en Bonaire. Van horecapanden en agrarisch vastgoed tot bedrijfspanden en kantoren, gespreid over een breed palet aan ondernemers.”
"Wij financieren behoudend: op portefeuilleniveau maximaal 65% van de waarde van het vastgoed," legt Miranda uit. "De ondernemer tekent merendeels in privé mee, dat vergroot de betrokkenheid. Het vastgoed dient als onderpand voor de lening, en het fonds heeft het recht van eerste hypotheek. Daar wordt gebruik van gemaakt als de ondernemer niet meer aan zijn verplichtingen kan voldoen."
Kapitaalbehoud en voorspelbaarheid
Met bijna 2.700 investeerders is de belangstelling voor het Mogelijk Zakelijke Hypotheken Fonds groot. En die groeit, juist nu. "Voorheen moesten wij onze rendementen nog wel eens verdedigen," zegt Miranda. "Dat hoeft steeds minder vaak. In tijden van onzekerheid kiezen investeerders uit zichzelf minder vaak voor beleggingen die de hoogste rendementen beloven. Kapitaalbehoud, voorspelbaarheid en het kunnen nakomen van afspraken, daar draait het om. En dat is precies wat wij bieden."
Elke maand rendement op uw rekening
"Saai en voorspelbaar zijn aantrekkelijk," vervolgt Miranda. "Zeker als u ziet hoe beweeglijk de markt is en wat andere aanbieders beloven. Wat investeerders ook prettig vinden, is dat ze elke maand een rendement op hun rekening krijgen. Dat is toch anders dan dat je tot het einde van een looptijd moet wachten.”
Fonds 20 open sinds 8 juni
Wilt u uw vermogen laten renderen zonder daar dagelijks mee bezig te hoeven zijn? Fonds 20 is geopend sinds 8 juni
Direct aanmelden
Meer weten over Fonds 20?
Tijdens onze kennissessies leggen we graag uit hoe het fonds werkt, hoe de portefeuille wordt opgebouwd en wat de voorwaarden zijn. U bent natuurlijk van harte welkom.
Aanmelden kennissessie
Liever een persoonlijk gesprek? Maak dan gerust een afspraak.